Четвер, 24 Вересня 2020, 00:07
Вітаю Вас Гість | RSS

Середня загальноосвітня школа №65 м.Львова

Меню сайту
Категорії розділу

Каталог статей

Головна » Статті » Шкільне життя » Семінари

Де починаються права людини: історія та сучасні підходи

      30 січня 2014 року на базі СЗШ №65 м. Львова відбувся районний навчальний семінар для вчителів історії та суспільних дисциплін Залізничного району м. Львова  на тему: «Де починаються права людини: історія та сучасні підходи».  

   З привітальним словом від імені адміністрації до учасників звернулася Теліпська Марія Михайлівна, заступник директора з навчально-методичної роботи. 

    Тренер – Ольга Леонідівна Педан-Слєпухіна, вчитель-методист з історії СЗШ№65. 

    Активну участь у проведенні семінару взяли усі вчителі історії школи: Блавацька Л.Л., Українець М.Ю., Іваненко О.С., Палюх Г.Г., Педан-Слєпухіна О.Л.

   Подібні семінари відбуваються по усій Україні в рамках міжнародного проекту "Розуміємо права людини" за підтримки Фонду «Пам'ять, відповідальність і майбутнє», Фонду Шоа Інституту візуальної історії та освіти Університету Південної Каліфорнії (США) та Архіву «Примусова праця 1939-1945. Пам'ять та історія» (Німеччина). 

Робота на семінарі відбувалася на основі матеріалів навчального посібника «Де починаються права людини: історія та сучасні підходи». Даний посібник схвалений для використання у загальноосвітніх навчальних закладах (протокол №2 від 15 листопада 2013 року засідання комісії з правознавства Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України. Лист № 14.1/12-Г-648 від 26.11.2013)

Автор-упорядник посібника Олександр Войтенко. 

Кожний учасник семінару одержав безкоштовно вищеназваний посібник та диск з матеріалами відео свідчень. Пропоновані матеріали можуть бути основою для спецкурсів з історії, правознавства, суспільствознавства, а також мають інші можливості використання для навчальної, освітньо-виховної та громадської роботи.

Зміст посібника:

1. Ідентичність та людська гідність.

2. Право на життя.

3. Заборона дискримінації.

4. Право на справедливий суд.

5. Заборона катувань і нелюдського ставлення.

6. Праця, вільна від примусу.

7. Право на вільне пересування.

8. Приватність та її межі.

9. Свобода думки, совісті та віросповідання.

10. Права дитини.

Учасники семінару також ознайомилися з новинками літератури, що містять нові методики і підходи до викладання історії та суспільних дисциплін і одержали нові посібники:

·         «Назустріч пам’яті»  - методичні розробки уроків по темі Голокосту з диском фільму С. Буковського «Назви своє ім’я» та відео свідченнями;  

·         «Голодомор 1932-1933 рр. Людський вимір» - методичні розробки уроків  по темі Голодомору з диском відео свідчень – уривків з фільму С.Буковського «Живі»;

·         «Разом на одній землі: історія України багатокультурна» - навчальні матеріали по історії України на основі використання першоджерел та завдань до них;

·         «Спільна історія. Діалог культур»  - навчальні матеріали – українська частина міжнародного проекту країн регіону Чорного моря, присвячені взаємовпливам культур народів, що населяють Україну, та є сусідами України.

Усі посібники мають відповідні грифи Міністерства освіти і науки України і можуть бути використані для проведення факультативних курсів, курсів за вибором та фрагментарно в основних курсах історії, правознавства, суспільствознавства та у виховній позакласній роботі.


Категорія: Семінари | Додав: 65 (27 Лютого 2014)
Переглядів: 784 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz